Gwarancja świeżości

Możliwość wyboru etykiet

Darmowa dostawa od 150 zł

Prosto z palarni

Zamów i zapłać za 21 dni

0

ŁAP KAWĘ MARSHAL W NAJNIŻSZEJ CENIE

Poczuj Prawdziwy Smak Kawy !!!!


Kup teraz!

Palenie kawy przeciw komarom. Najskuteczniejszy naturalny środek odstraszający owady

Dodano: 18 lis 2022

Wśród naturalnych środków zwalczania komarów znaczną skutecznością wyróżnia się palona kawa. Kawa, która z powodzeniem zastępuje chemiczne środki owadobójcze, jest przy tym całkowicie nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt. Najlepiej sprawdza się palenie kawy bezpośrednio w ogrodzie – to bardzo skuteczny sposób zwalczania komarów. Pewne właściwości odstraszające mają także mielona kawa i fusy, które rozsypuje się na trawnikach i grządkach. Kawa mielona i fusy odstraszają też wiele innych owadów oraz ślimaki. Palona kawa ma też wiele innych zalet: doskonale użyźnia glebę i cechuje się pięknym zapachem.

 

Spis treści:

  • Jak działa palenie kawy na komary?

  • Jak palić kawę przeciw komarom w ogrodzie i w domu?

  • Kawa mielona i fusy z kawy na komary

 

Jak działa palenie kawy na komary?

To, że kawa mielona na komary jest bardzo skutecznym środkiem, nie jest mitem ani jednym z wielu niepotwierdzonych domowych sposobów. Skuteczność kawy przeciw komarom jest dobrze poznana, potwierdza ją np. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA). Agencja ta zaleca wszystkim stosowanie tej metody – kawa na komary to środek naturalny, który pozwala zrezygnować tak z oprysków, jak i z domowych chemicznych odstraszaczy na owady latające. Wyrzucanie kawy i fusów to marnotrawstwo, które przyczynia się też do strat ekologicznych (uwalnianie azotu na wysypiskach śmieci zamiast wzbogacania nim gleby w ogrodzie).

Czynnikiem, który odstrasza komary jest przede wszystkim sam dym. Zapach palonej kawy jest jednak bardzo przyjemny dla ludzi, a bardzo przykry dla komarów. Większość owadów, w tym komary, ma bardzo wyostrzony zmysł zapachu. Kawa jest bardzo bogata w substancje aromatyczne, w najlepszych kawach łatwo wyczuć złożone aromaty owocowe, kwiatowe, orzechowe i czekoladowe. Aromat żadnej znanej człowiekowi rośliny nie jest równie bogaty – to główna przyczyna dla której dym kawy działa dużo skuteczniej, niż dym z palonych ziół.

Jak palić kawę przeciw komarom w ogrodzie i w domu?

Jest kilka sposobów na to, jak palić kawę na komary w ogrodzie, najwygodniej użyć jednak użyć niedrogiej kawy mielonej. Sprawdzą się także palone fusy, które jednak trzeba przed spaleniem dokładnie osuszyć. Palona kawa na komary wydziela w ogrodzie piękny zapach. Palone fusy z kawy na komary nie są już oczywiście tak przyjemne, stosujemy je więc raczej ze względu na oszczędność, aby zużyć zbędne odpady.

Najwygodniejszy sposób to palenie kawy na komary w domku zapachowym lub w niewielkiej kadzielnicy. Dzięki rozżarzonym węgielkom lub zwykłym świeczką typu tealight kawa spala się powoli i równomiernie. Naczynia takie są też bardzo estetyczne – palenie kawy może stać się więc bardzo przyjemną czynnością. Ceramiczne kadzielnice i domki zapachowe zabezpieczają też przed rozsypywaniem kawy i żaru przez wiatr. Szczególnie dobrze sprawdzi się metalowa kadzielnica zawieszona na łańcuszku – w kadzielnicy kawa palona na komary dzięki ruchu wahadłowym bardzo równomiernie roztacza dym.

Do palonej kawy dodać można także zioła o przyjemnym zapachu (np. lawendę, werbenę), a nawet prawdziwe kadzidło. Także te środki są bardzo skuteczne przeciw owadom latającym. Niekiedy zaleca się dodawanie liści laurowych. Odradzamy jednak ten sposób, wydzielają one bardzo silny i gryzący dym.

Prostym sposobem na to, jak palić kawę na komary, jest też dodanie niewielkiej ilości mielonej kawy wprost do ognia – ogniska lub płomienia grilla. Możliwe, chociaż mniej wygodne jest też palenie kawy na komary na zwykłym głębokim talerzu lub na aluminiowej folii do pieczenia. Mielona kawa jest łatwa do podpalenia i spala się szybko – fusy muszą być jednak starannie wysuszone.

W domu możemy użyć całkiem innego sposobu: prażenia na patelni świeżych, zielonych ziaren. Nie tylko odstraszymy w ten sposób komary z pomieszczenia, ale też uzyskamy bardzo smaczną kawę, nadającą się do zastosowania w ekspresach. Zieloną kawę prażymy na zwyczajnych patelniach – jest to jednak dość trudna sztuka, uzyskanie optymalnych efektów wymaga pewnego doświadczenia. Kawa palona na komary pozwoli nam je zdobyć: możemy zastosować w tym celu dużą ilość taniej zielonej kawy, dzięki czemu zyskamy tę umiejętność.

 

Kawa mielona i fusy z kawy na komary

Środkiem przeciw komarom są również rozrzucone w ogrodzie fusy lub zleżała, niepotrzebna nam już kawa mielona. Silny zapach kawy odstrasza niepożądane owady latające z ogrodów. Jednocześnie fusy zawierają dużą ilość azotu, dzięki czemu są doskonałym naturalnym nawozem. Mielona kawa ogranicza rozprzestrzenianie się w ogrodzie ślimaków, przywabia natomiast korzystne dla gleby dżdżownice. Palenie kawy na komary jest bardziej skuteczne, także rozrzucona kawa przyczyni się jednak do wyraźnego spadku ilości tych owadów w ogrodzie.

Zestaw mieszanek Kaw 6×250 g

114,00 zł

 

Poczuj Prawdziwy Smak Kawy !!!


Kup teraz!

© 2023 LosGustos. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy artykuł pojawi się na magazynie. Podaj nam swój adres e-mail oraz ilość produktów.