Gwarancja świeżości

Możliwość wyboru etykiet

Darmowa dostawa od 150 zł

Prosto z palarni

Zamów i zapłać za 21 dni

0

Kawa ziarnista Indie Cherry  1 kg

Robusta 100%

62,00 zł

Poczuj Prawdziwy Smak Kawy !!!!


Kup teraz!

Jak odkamienić ekspres do kawy: De Longhi, Krups, Dolce Gusto, Saeco, Tchibo cafissimo, Philips – sklepowe oraz domowe sposoby

Dodano: 31 sty 2023

Posiadacz ekspresu do kawy nie powinien zapominać o jego regularnej konserwacji i pielęgnacji. Pozwoli to nie tylko na cieszenie się wyśmienitym smakiem kawy, ale także uchroni ekspres od przedwczesnego zużycia i usterek. Odkamienianie ekspresu nie jest procesem skomplikowanym, ani bardzo czasochłonnym. A jeśli zależy nam na oszczędnościach – nie musi być wcale kosztowne. Z tego artykułu dowiesz się jak odkamienić ekspres do kawy za pomocą specjalistycznych środków ze sklepu oraz równie skutecznych domowych odkamieniaczy…

 

Jak odkamienić ekspres do kawy domowym sposobem?

Najnowocześniejsze ekspresy do kawy same informują o potrzebie przeprowadzenia odkamieniania. Jeśli Twój ekspres nie ma takiej funkcji, musisz pamiętać o regularnym odkamienianiu. Zwykle taka potrzeba zachodzi po zaparzeniu od 200 do 300 kaw, ale precyzyjna informacja na ten temat z pewnością znajduje się także w instrukcji obsługi Twojego ekspresu. Uciążliwe byłoby liczenie zaparzonych porcji kaw na bieżąco, zatem najłatwiej będzie oszacować ile kaw wypijasz w przeciągu tygodnia, a następnie podzielić maksymalną liczbę zaparzeń przez ilość zaparzanych przez Ciebie kaw na tydzień. Otrzymany wynik pokaże liczbę tygodni, po których przeprowadzić trzeba będzie odkamienianie.

Gotowe środki odkamieniające można nabyć w sklepie w postaci tabletek, płynu lub proszku. Jednak ekspres można odkamienić też za pomocą sprawdzonych i tanich domowych sposobów. Do tego celu możesz wykorzystać kwasek cytrynowy lub ocet spirytusowy i sodę oczyszczoną. Jeżeli jednak nie jesteś pewny, czym odkamienić ekspres do kawy, aby nie doprowadzić do jego uszkodzenia, poszukaj tej informacji w instrukcji obsługi lub użyj dedykowanych, specjalistycznych preparatów. 

Jak odkamienić ekspres do kawy octem spirytusowym?

Odkamienianie octem spirytusowym to tani, skuteczny i przyjazny środowisku sposób pielęgnacji ekspresu. Aby przeprowadzić odkamienianie z jego użyciem, zacznij od przygotowania roztworu octu z wodą w proporcji 1:2 w ilości takiej, aby uzupełnić cały pojemnik na wodę ekspresu. Następnie wyjmij pojemnik i przepłucz go w bieżącej wodzie. Potem uzupełnij go roztworem octu i, jeżeli na ściankach pojemnika również utworzył się osad z kamienia, odczekaj 15-30 minut przed uruchomieniem ekspresu. Następnie włącz ekspres i bez użycia kawy przeprowadź zaparzanie lub odkamienianie, jeśli taką funkcję posiada ekspres. Postępuj zgodnie z instrukcją ekspresu oraz poleceniami na wyświetlaczu. W przypadku mocnego zakamienienia można powtórzyć czynność 2-3 razy. Zanim przepłuczesz ekspres po odkamienianiu, odczekaj 15-20 minut pozostawiając płyn odwapniający w przewodach ekspresu. Jeśli pojemnik był zabrudzony osadem, wyczyść teraz jego ścianki pod bieżącą wodą za pomocą plastikowego zmywaka lub szczotki. Następnie uzupełnij pojemnik do pełna wodą i przepłucz dwu- lub trzykrotnie ekspres. Przy pierwszym płukaniu możesz rozpuścić w wodzie dwie łyżki sody oczyszczonej, aby najskuteczniej pozbyć się przykrej woni octu. Podczas kolejnych płukań użyj wyłącznie czystej wody. 

 

Jak odkamienić ekspres do kawy kwaskiem cytrynowym?

Kwasek cytrynowy to ekonomiczny, skuteczny i ekologiczny sposób na pozbycie się osadu. Odkamienianie kwaskiem jest też sposobem chemicznie zbliżonym do stosowania dedykowanych odkamieniaczy, które w swoim składzie mają różne kwasy organiczne np.: kwas cytrynowy, mlekowy. Aby przeprowadzić odkamienianie z użyciem kwasku, zacznij od wyjęcia pojemnika na wodę i jego ręcznego mycia. Następnie pojemnik uzupełnij litrem wody i rozpuść w nim ok. 20g kwasku cytrynowego. Włącz ekspres i bez użycia kawy przeprowadź zaparzanie lub odkamienianie, jeśli taką funkcję posiada ekspres. Podążaj za instrukcjami na wyświetlaczu ekspresu. W przypadku mocnego zakamienienia powtórz zabieg 2-3 razy. Zanim przepłuczesz ekspres po odkamienianiu, odczekaj 15-20 minut pozostawiając roztwór odkamieniający w ekspresie. Następnie uzupełnij pojemnik do pełna wodą i przepłucz dwukrotnie.


Jak odkamienić ekspres De Longhi?

Aby odkamienić automatyczny ekspres De Longhi, zacznij od wybrania tej opcji w menu. Wyjmij pojemnik na wodę i opróżnij go, a także wyciągnij filtr, jeśli znajduje się w środku. Opróżnij i wypłucz tacę ociekową i zamontuj ją z powrotem. Wlej do zbiornika płynny odkamieniacz i wodę w odpowiednich proporcjach, które znajdziesz na etykiecie produktu. Możesz także użyć domowego odkamieniacza. Umieść pojemnik w ekspresie i zamontuj dyszę gorącej wody. Ustaw na kratce pojemne naczynie. Za pomocą wyświetlacza rozpocznij odkamienianie. Po procesie napełnij zbiornik czystą wodą. Aby przepłukać ekspres, postępuj zgodnie z poleceniami na wyświetlaczu.

Jak odkamienić ekspres Krups?

Zacznij od wyjęcia pojemnika na wodę i wymontowania filtra z jego wnętrza za pomocą specjalnego klucza lub ręcznie. Następnie wlej płynny odkamieniacz lub włóż do pojemnika tabletkę i dodaj wody w odpowiedniej proporcji. Poczekaj kilka minut i rozmieszaj tabletkę w wodzie mieszadełkiem do jej całkowitego rozpuszczenia. Umieść zbiornik w ekspresie i podstaw duże naczynie pod dyszę. Włącz funkcję wrzątku i czekaj na opróżnienie zbiornika. Powtórz czynność kilkukrotnie, aby wyczerpać cały roztwór. Uzupełnij zbiornik czystą wodą i płucz wrzątkiem do opróżnienia. 


Jak odkamienić ekspres Dolce Gusto?

Najpierw przygotuj roztwór płynnego odkamieniacza. Użyj pół litra wody i całe opakowanie dedykowanego odkamieniacza. Umieść płyn w zbiorniku na wodę. Upewnij się, że w szufladce nie znajduje się kapsułka po kawie i umieść zbiornik w ekspresie. Na kratce ustaw odpowiedniej wielkości naczynie. Następnie wybierz funkcję odkamieniania. Przesuń dźwignię na tryb gorącej wody i opróżnij pojemnik do połowy. Następnie odczekaj 2-3 minuty i ponownie włącz gorącą wodę aż do całkowitego opróżnienia. Przepłucz kilkakrotnie pusty zbiornik czystą wodą i go napełnij. Potem płucz ekspres wrzątkiem z użyciem połowy wody, a potem zimnej do całkowitego opróżnienia zbiornika. Szufladkę na kapsułki wypłucz pod bieżącą wodą.

Jak odkamienić ekspres Saeco?

Odwapnianie zacznij od opróżnienia tacy ociekowej i pojemnika na fusy oraz ich umycia. Ustaw pod dyszą obszerne naczynie. Wyjmij zbiornik na wodę oraz wymontuj z niego filtr. Do pojemnika na wodę wlej płyn do odkamieniania i uzupełnij wodą do poziomu calc-clean. Możesz też z powodzeniem użyć domowego odkamieniacza z kwasku. Następnie wybierz na ekspresie funkcję odkamieniania. Po zakończeniu procesu wyjmij i umyj zbiornik na wodę, a następnie uzupełnij go czystą wodą do pełna. Umieść go w ekspresie i wybierz tryb płukania.


Jak odkamienić ekspres Tchibo Cafissimo?

Automatyczny ekspres Tchibo Cafissimo o potrzebie odwapnienia informuje poprzez powtarzające się trzykrotne mruganie lampki ostrzegawczej. Zbiornik na wodę wyłączonego ekspresu napełnij płynem odkamieniającym i wodą lub roztworem kwasku do poziomu max. W szufladce na kapsułki umieść pusty uchwyt. Na tacy ociekowej postaw duże naczynie i zamknij zawór parowy dyszy do mleka. Aby rozpocząć odwapnianie przytrzymaj przycisk uruchamiający i przycisk pary jednocześnie przez 5 sekund. W celu wypłukania ekspresu napełnij pojemnik czystą wodą i przytrzymaj jeden z przycisków z filiżanką. Następnie wypłucz dyszę do mleka poprzez otwarcie jej pokrętłem. Na koniec wypłucz pojemnik na wodę, uchwyt na kapsułki i tacę ociekową pod bieżącą wodą. 

Jak odkamienić ekspres Philips?

Automatyczny ekspres Philips należy odkamienić, gdy migać zacznie lampka calc-clean.  Przed odwapnieniem oczyść zbiornik na fusy i tacę ociekową. Ze zbiornika na wodę wyjmij filtr, a potem uzupełnij go gotowym odkamieniaczem i wodą do poziomu calc-clean lub domowym roztworem kwasku z wodą. Następnie umieść zbiornik w ekspresie i podstaw pod dozownikami płynów naczynie o dużej pojemności. Przez 3 sekundy przytrzymaj przycisk calc-clean i rozpocznij pierwszy etap odkamieniania. Odkamienianie zakończy się po opróżnieniu pojemnika na wodę. Wyjmij i opłucz zbiornik pod kranem, a potem napełnij go czystą wodą do pełna. Umieść zbiornik w ekspresie i postaw na kratce puste naczynie. Następnie naciśnij przycisk rozpoczynający płukanie. Płukanie zakończy się w momencie zaprzestania dozowania wody. 

Zestaw mieszanek Kaw 6×250 g

114,00 zł

 

Poczuj Prawdziwy Smak Kawy !!!


Kup teraz!

© 2023 LosGustos. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy artykuł pojawi się na magazynie. Podaj nam swój adres e-mail oraz ilość produktów.